775 100 170 triogas@triogas.cz

WPC Terasy Grinwood

  Obchodní zastoupení firmy Centrum teras.Dřevoplastový materiál GRINWOOD je kompozitní materiál vyráběný ze dřeva a polymeru. Tato technologie byla vynalezena před více než patnácti lety v Severní Americe, kde se nyní stává standardem při stavbě venkovních podlah, teras, plotů a venkovních obkladových panelů. Podstatou při výrobě jakéhokoliv dřevoplastového materiálu je eliminovat veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva (hniloba, plísně, napadení hmyzem, změna barevnosti, sesychání, kroucení, nerovnosti, třísky, negativní vliv slunce, mrazu, vody, apod.) při zachování vizuální efektu dřevěného povrchu. WPC je tedy uměle vytvořené "dřevo", složené ze dvou třetin z kvalitní dřevité moučky (60-70%) doplněné polymeremerem (30-40%). Výrobní technologie materiálu WPC je základem extrémní životnosti a odolnosti vůči prakticky všem vlivům bez potřeby jakékoliv údržby. WPC materiál šetří peníze a čas.

WPC produkty díky přítomnosti pilin vlivem slunečního záření po čase nepatrně vyblednou. Vyblednutí je rovnoměrné a pouze o jeden odstín a dále již neblednou. Tento efekt je stejný jako u všech výrobků ze dřeva.

WPC barvy


Hlavní polymery, které se vyskytují ve WPC materiálech, jsou HDPE (vysokotlaký polyetylén) nebo PP (polypropylen). HDPE je mnohem odolnější vůči teplotním výkyvům, především mrazu, což má vliv na celkovou odolnost WPC materiálu.

WPC rozměrWPC prkno

Cílem WPC materiálu je co nejvíce napodobovat dřevo a přitom si zachovat odolnost plastu. Jednotlivé WPC výrobky značky GRINWOOD se liší svojí povrchovou úpravou (malé drážky, velké drážky, hladký povrch, pískovaný povrch, apod.) a vzhledem povrchu, respektive imitací dřeva. V tomto případě platí jednoduché pravidlo, že čím více dřevěné složky je obsaženo ve WPC materiálu, tím je imitace dřeva věrnější. U nejkvalitnějších WPC materiálů je vizuální i pocitový efekt dřeva dokonalý a běžný uživatel rozdíl nepozná.

Dřevoplastové produkty GRINWOOD představují alternativu tradičního dřeva a jsou také velmi příznivé z hlediska životního prostředí. Ekonomická výhodnost je zřejmá vzhledem k bezúdržbovosti WPC materiálu.

WPC tabulka 1

WPC tabulka 2

Ke stažení